Archiwum - 2012

Data

Grudzień 21st

Idą święta

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Grono Pedagogiczne wraz z Dyrektorem Gimnazjum w Żółkiewce na czas Świąt Bożego Narodzenia życzy Czytelnikom tej strony, uczniom, rodzicom i pracownikom wiele radości, miłości i obfitych łask płynących z betlejemskiego żłóbka oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Jasełka

21 grudnia 2012 r. jak co roku przedstawiliśmy inscenizację jasełek w wykonaniu naszych uczniów. W przedstawieniu brali udział goście - uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce, a także nasi młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej w Żółkiewce. Młodzież do przedstawienia przygotowywali ks. Janusz Widelski i Dorota Podgórska-Drozd.
Więcej o jasełkach można zobaczyć na prezentacji:

Jasełka przedstawione 21. 12. 2012 w Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego.

Grudzień 20th

Konkurs na "Najładniejszy bożonarodzeniowy wystrój klasy"

Samorząd Uczniowski od 3 grudnia do 19 grudnia 2012r. zorganizował konkurs na „Najładniejszy bożonarodzeniowy wystrój klasy”. Konkurs miał na celu:
1. Wprowadzenie świątecznego nastroju.
2. Rozwijanie tradycji i zwyczajów świątecznych.
3. Integracja klas.
4. Pobudzenie talentów plastycznych.
5. Angażowanie uczniów do twórczej pracy.
Jury w składzie: pani Agnieszka Pomarańska, pani Ewa Mydlak i pani Krystyna Kata oceniając klasy wzięły pod uwagę następujące kryteria:
o obecność elementów obowiązkowych (choinka),

Wizyta w Domu Dziecka w Krasnymstawie

Dnia 18. 12. 2012 r. wybrani uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami, przekazali zebraną żywność długoterminową, słodycze, ziemiopłody i ubrania na rzecz Domu Dziecka w Krasnymstawie.
Zbiórka darów odbywała się na terenie naszego Gimnazjum, uczniowie przynosili dary, jak również Samorząd Uczniowski wspomógł akcję poprzez zbiórkę słodyczy na dyskotece andrzejkowej.
Dzieci z Domu Dziecka bardzo się ucieszyły i trudno było im się rozstać z naszymi uczniami.

P.S.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy :-)

Grudzień 19th

Szkolne zawody w halową piłkę nożną

18 grudnia 2012 r. o godz. 9.00 rozpoczęły się zawody szkolne w piłkę nożną halową. W szkolnych zawodach wzięło udział 86 uczniów naszego Gimnazjum. Do zawodów w kategorii chłopcy zgłosiło udział grup 9 zespołów klasowych po 6 osób. Zawody rozegrano w trzech grupach. Po losowaniu, w każdej z grup grano systemem "każdy z każdym", zwycięscy grup awansowali do finału. Z grupy A awans uzyskała klasa III C, z grupy B, klasa II A i z grupy C klasa III B. Po rozegraniu meczy finałowych zwyciężyła klasa III C, drugie miejsce zajęła klasa II A i III miejsce klasa III B.

Grudzień 17th

Halowy turniej w piłkę nożną o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka

W dniu 16. 12. 2012 r. w hali sportowej został przeprowadzony turniej piłki halowej o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka, którego organizatorem było Gimnazjum w Żółkiewce.
W turnieju wzięło udział sześć drużyn: „Hetman Żółkiewka”, „Pogoń Rudnik, „Lipton Żółkiewka”, „To i Owo Żółkiewka”, drużyna z Majdanu Wierzchowińskiego oraz Gimnazjum w Żółkiewce.
Puchar Wójta gminy Żółkiewka zdobyła drużyna „Hetmana Żółkiewka” po zaciętym meczu finałowym z drużyną Majdanu Wierzchowińskiego (II miejsce).

Grudzień 14th

Próbne testy gimnazjalne

W dniach 12. 12. 2012 r. do 14. 12. 2012 r. uczniowie po raz kolejny pisali próbne testy gimnazjalne, tym razem testy pochodziły z Wydawnictwa Operon.
Tradycyjnie pierwszego dnia pisali testy z przedmiotów humanistycznych: j. polskiego, historii i wos.
Drugiego dnia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych czyli: matematyki, fizyki, chemii, biologi, geografii.
Natomiast trzeciego dnia rozwiązywali testy z j. angielskiego i j. niemieckiego.
Wyniki najprawdopodobniej będą po świętach.

Grudzień 9th

„Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

„Pomóż dzieciom przetrwać zimę” to akcja charytatywna znana w całej Polsce, a także w naszym gimnazjum.
29 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. SU ustalił, że dochód z biletów przekazany będzie na akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.
Pieniądze z biletów wstępu zostały przeznaczone na zakup słodyczy dla wychowanków Domu Dziecka w Krasnymstawie. Natomiast słodycze, które były również biletem wstępu na dyskotekę andrzejkową zostały przekazane na paczki dla dzieci z ubogich rodzin naszej gminy. Tym sposobem włączyliśmy się w akcję „KSM – dzieciom”.

Grudzień 8th

"Góra Grosza"

Jak co roku w naszej szkole prowadzimy akcję pod hasłem „Góra Grosza”. Zbieramy monety o nominałach od 1 grosza do 5 złotych.
Środki zgromadzone w tej akcji przeznaczone są dla dzieci z domów dziecka. Chcemy uświadomić wszystkim, że nawet drobne grosze zebrane przez miliony dzieci i młodzieży są drogocenne. W tym roku uzbieraliśmy 232,38 zł, najwięcej zebrała klasa III a – 71,78 zł.
Szczegółowe wyniki akcji na podstronie Samorządu Uczniowskiego i poniżej:

Strony