Archiwum - 2013

Grudzień 20th

Wesołych Świąt

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Grono Pedagogiczne i pracownicy wraz z Dyrektorem Gimnazjum w Żółkiewce na czas Świąt Bożego Narodzenia życzą Czytelnikom tej strony, uczniom, rodzicom i pracownikom wiele radości, miłości i obfitych łask płynących z betlejemskiego żłóbka oraz Szczęśliwego Nowego 2014 Roku!

Grudzień 19th

Grudzień 9th

św. Mikołaj w naszej szkole

6 grudnia- to data, którą zna każdy z nas już od dziecka, a raczej powinien. Tradycją już jest, że w klasach odbywają się losowania mikołajkowe. Każdy kupuje wylosowanej osobie upominek i coś słodkiego. Jest to świetna forma zabawy i integracji. W większości klas odbyły się one tradycyjnie, tego dnia, na kiedy przypadają mikołajki. Nasza klasa - III a, przełożyła je na 9 grudnia. Oczywiście znalazły się osoby, które nie chciały wziąć udziału w losowaniu, no cóż, mają takie prawo, ale niech żałują, bo jest to naprawdę świetna sprawa.

św. Mikołaj

Jak co roku gimnazjaliści z naszego gimnazjum, należący do KSM-u, wraz z panią Renatą Drozd panem dyrektorem Bogusławem Zychem, zaangażowali się w pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej gminy i okolic. W tym celu przegotowali paczki, w których znalazły się słodycze, zabawki, przybory szkolne i ubrania. Pakowanie odbywało się w naszej szkole. Po południu, tego samego dnia - 6. 12. , z pomocą pana dyrektora, p. Renaty i księdza Janusz Widelskiego rozwoziliśmy paczki. Pogoda niestety nie sprzyjała, ale i tak daliśmy radę.

Grudzień 4th

ANDRZEJKI

Wróżki?

W naszej szkole 28.11.2013 roku odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Była to ostatnia huczna zabawa przed rozpoczynającym się adwentem. Pieniądze i słodycze zebrane podczas niej mają być przekazane dla dzieci z Domu Dziecka w Krasnymstawie i na mikołajkową akcję KSM-u. Zabawa tradycyjnie rozpoczęła się o godzinie 16.00. Za oprawę muzyczną odpowiadał jeden z naszych uczniów, Rafał Lewicki. Niestety tym razem frekwencja nie dopisała, na dyskotece znalazło się 63 osób, czyli mało powyżej 1/3 wszystkich uczniów. Członkowie samorządu i kilka chętnych uczniów przygotowało wróżby andrzejkowe.

Listopad 16th

Eliminacje Powiatowe XVII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

W dniu 14 listopada 2013 r. w Sali Muzycznej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyły się Eliminacje Powiatowe XVII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego ,,Mimozami jesień się zaczyna… - literacki obraz zmienności i urody świata”

W Konkursie wystartowało 39 recytatorów z terenu powiatu krasnostawskiego. Jury w składzie: Anna Kisterska, Andrzej Woźniak i Weronika Pazyna postanowiło zakwalifikować do etapu wojewódzkiego następujące osoby:

- Damiana Rzemińskiego z Zespołu Szkół Nr 5 w Krasnymstawie

- Joannę Palonkę z Zespołu Szkół Nr 1 w Siennicy Nadolnej

Listopad 12th

Gminne obchody 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2013 r. uczestniczyliśmy w gminnych obchodach 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
O godz. 11:00 przy pomniku złożyliśmy wieńce i kwiaty w hołdzie wszystkim poległym walczącym o wolną Polskę. Przy pomniku był nasz poczet sztandarowy z sztandarem i delegacje uczniów oraz nauczyciele.
Następnie o godz. 11:30 uczestniczyliśmy w mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Wawrzyńca w Żółkiewce.

Listopad 5th

Listopad 4th

Wszystkich Świętych

Co roku pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Porządkujemy groby, odwiedzamy cmentarze. Robimy to indywidualnie, z rodziną, znajomymi czy też z księdzem na lekcjach katechezy. Sprzątamy Grób Nieznanego Żołnierza na naszym cmentarzu, aby uczcić pamięć tych, którzy zginęli za Polskę. [*]

Szkolne zawody w tenisa stołowego

31 października 2013 r. w naszym gimnazjum odbyły się szkolne zawody w tenisa stołowego, udział w nich wzięli zwycięzcy potyczek wewnątrz-klasowych, które zostały rozegrane podczas lekcji w-fu. Grupy dziewcząt i chłopców liczące po 14 osób ze wszystkich klas rywalizowały ze sobą o tytuł najlepszego gracza w ping-ponga. Zawody zostały rozegrane pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego p. Barbary Krasuckiej i p. Piotra Szymańskiego. Rywalizacja przebiegała systemem pucharowym, do jednej przegranej. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00. Rozgrywki były na bardzo wysokim poziomie.

Strony