Wyposażenie


Wyposażenie szkoły

Od stycznia 2002 r.nasze Gimnazjum mieści się w nowym budynku, specjalnie dla nas wyremontowanym. Budynek posiada 9 klasopracowni przedmiotowych, świetlicę, szatnie, gabinety, toalety, a nawet windę dla osób niepełnosprawnych.

Niedaleko budynku gimnazjum znajduje się oddana do użytku w 2007 r. hala sportowa, gdzie odbywają się zajęcia w-f i zajęcia pozalekcyjne SKS. Po lekcjach od godz. 16:00 do 20:00 udostępniana jest dla społeczności naszej gminny bezpłatnie. Wyposażona jest w nowoczesną siłownię, boisko o wymiarach dostosowanych do gry w piłkę ręczną, oraz trybuny dla widowni. Rozgrywane są tam turnieje szkolne i międzyszkolne. To tu odbywają się uroczystości szkolne i środowiskowe. Na hali piszemy też egzaminy gimnazjalne i bawimy się na Balu Gimnazjalnym.

W budynku hali mieści się również nasza najnowsza pracownia do nauki języków obcych wyposażona w system nagłaśniający indywidualny dla każdego ucznia, projektor multimedialny połączony z komputerem i odtwarzaczem dvd. W hali również odbywają się zajęcia z katechezy i sztuki.

Nasza szkoła jest wyposażona w nowoczesną pracownię komputerową z dostępem do Internetu (zmodernizowana w 2007 r. i 2012 r.). W pracowni do dyspozycji uczniów jest 18 komputerów (12 ze stacjonarnych i 6 laptopów).

Świetlica wyposażona jest w bardzo nowoczesny sprzęt audio-wizualny:
* 29"TV
* Odtwarzacz DVD
* Magnetowid
* Wieża Hi-Fi
* Dekoder Cyfra+

W bibliotece szkolnej znajduje się wiele ciekawych pozycji, dzięki którym możemy pogłębiać własną wiedzę, a także dwa komputery dla uczniów do korzystania z zasobów multimedialnych biblioteki i Internetu.

Sale lekcyjne wyposażone są w wiele pomocy naukowych, dzięki którym z łatwością możemy opanować trudny materiał.
W większości sal znajdują się komputery (laptopy) i projektory multimedialne. Są one podłączone przez sieć lokalną do Internetu.

Podsumowując w szkole znajduje się:
6 szt. magnetofonów stereofonicznych, przenośnych z CD
5 szt. odtwarzaczy DVD
4 szt. telewizorów
7 szt. projektorów multimedialnych
2 szt. tablic interaktywnych
11 szt. komputerów w salach lekcyjnych

Wszystko to po to, abyśmy mogli chłonąć wiedzę różnymi metodami.