Sukcesy szkolnego chóru

13 listopada 2014r.  odbył się II PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ w Łopienniku Nadrzecznym. W konkursie każdy uczestnik/zespół musiał zaśpiewać dwie piosenki o tematyce patriotycznej. Trzyosobowe jury oceniało sposób i ogólne wykonanie piosenek, a także brali pod uwagę obecność np. drugiego głosu (w zespołach, duecie) oraz wygląd wizualny. Przegląd był podzielony na dwie kategorie: soliści i zespoły.

Zespół wokalny z naszej szkoły, w którego w skład wchodzili: Wiktoria Wojtyna, Julia Pętal, Olga Mrowińska, Michalina Biały, Agata Kneć, Agata Chylińska, Klaudia Sosińska, Kinga Marciniak, Magdalena Dąbska, Oliwia Mrowińska, Karolina Matyjaszek, Magda Margol, Milena Chmura, Ania Baran, Julia Grabek, Jakub Potręć, Agnieszka Wach, Karolina Sawicka, Dominika Rogalska, Aleksandra Krasoń, Patrycja Kotyło, Oliwia Krzyżan wykonał piosenkę pt. „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę” oraz „Biały krzyż”.

W oczekiwaniu na wyniki podano posiłek w postaci drożdżówek i oranżady. W końcu komisja ogłosiła werdykt. Pan prowadzący poinformował, iż pierwsze miejsce w kategorii „zespoły” zajął ZESPÓŁ FERMATA z Gimnazjum w Żółkiewce, zaś w kategorii „soliści” Kamila Włoch uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Gorzkowie.

Laureaci nie mogli uwierzyć w zwycięstwo, gdyż nie liczyli na zbyt wiele, ponieważ w tamtym roku zajęli wysokie miejsca. Na zakończenie wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnego zdjęcia. Zwycięzcy dostali dyplom, statuetkę w kształcie nuty i wielki kosz batonów.

Tekst i zdjęcie pochodzi z gazetki "Szkolniak".