Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Zespół wokalny z naszej szkoły uczestniczył w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie. W konkursie występowały dzieci i młodzież z całego powiatu.

Wszyscy wykonawcy śpiewali dwa utwory - kolędę tradycyjną i pastorałkę nowoczesną. Kategorie były podzielone na soliści i zespoły, łącznie było osiemnastu wykonawców. Grupa „FERMATA” wykonała kolędy pt. ”Gloria, gloria wykrzykujcie” i „Przekażcie sobie znak pokoju”.

Rywalizacja była na dość wysokim poziome, ale przedstawiciel jury ogłosił, iż laureatem w kategorii „zespoły” jest ZESPÓŁ FERMATA z Gimnazjum w Żółkiewce w składzie: Karolina Matyjaszek, Marcin Furmaga, Magda Margol, Oliwia Mrowińska, Agata Kneć, Olga Mrowińska, Julia Pętal, Ania Baran, Wiktoria Wojtyna, Julia Grabek, Martyna Szumska, Dominika Rogalska, Patrycja Kotyło, Karolina Sawicka, Ola Krasoń, Milena Chmura, Klaudia Sosińska, Magda Dąbska, Agnieszka Wach, Kinga Marciniak, Patrycja Bartoszewska, Agata Chylińska, Kuba Potręć. Otrzymaliśmy statuetkę w kształcie mikrofonu i dyplom.

Tekst i zdjęcie pochodzi z gazetki "Szkolniak".