Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – "Młodzież zapobiega pożarom"

12 marca 2015 r. w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom. Turniej przeprowadzony został w 3 kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych (SP Żółkiewka i SP Chłaniów), gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

Eliminacje gminne zostały poprzedzone etapem szkolnym, który w naszej szkole odbył się 5 marca. Uczestniczyło w nim ogółem 32 uczniów z klas I-III. W wyniku tych eliminacji wyłoniona została piątka najlepszych osób, która reprezentowała naszą szkołę na forum gminnym:

  1. Jakub Szumski – kl. II a
  2. Milena Chmura – kl. I a
  3. Patrycja Kotyło – kl. I a
  4. Magdalena Margol – kl. I a
  5. Karol Prus – kl. I c

Etap gminny odbył się w Ośrodku Kultury Samorządowej. W kategorii gimnazjum nasi uczniowie zajęli poszczególne miejsca:

I – Milena Chmura

II – Patrycja Kotyło

III – Jakub Szumski

       W/w uczniowie uzyskali maksymalną liczbę punktów, a walkę o poszczególne miejsce musiała rozstrzygnąć dogrywka. Wygrała Milena Chmura  i będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 27 marca w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

     Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety strażackie, a laureaci statuetki ze św. Florianem – patronem strażaków.

Gratulujemy !!!

      Na zakończenie konkursu obejrzeliśmy pokaz sprzętu gaśniczego i ratowniczego zaprezentowany przez strażaków z OSP Żółkiewka.