Pokazy chemiczne

W dniu 20.12.2016 r. dla chętnych uczniów klas trzecich odbyły się pokazy chemiczne obejmujące kilka  ciekawych doświadczeń . Ich celem było przypomnienie wiadomości, kształtowanie umiejętności formułowania obserwacji i wniosków wynikających z przeprowadzonych doświadczeń. Uczniowie obejrzeli między innych doświadczenie potwierdzające zjawisko dyfuzji, reakcję otrzymywania wodorotlenków, reakcję strąceniową, spalanie wodoru, zabarwienie wskaźników w zależności od odczynu roztworu  i inne.

W podsumowaniu uczniowie klasy  IIIa: Damian Podkościelny, Krzysztof Brożek i Karol Sosiński przygotowali i przedstawili prezentację multimedialną wzbogaconą o krótkie filmiki doświadczeń, których nie można przeprowadzić w naszych warunkach i inne ważne i przydatne przed egzaminem informacje.